Boja kose Plavuša
Boja očiju Tamno smeđa
Tip tijela Atletski
Linkovi Wikipedia, Cvrkut, Instagram, TikTok

Keely engleska atletičarka Nicole Hodgkinson, također poznata kao Keely Hodgkinson, specijalizirala se za utrku na 800 metara. Postala je poznata nakon što je s 19 godina srušila britanski rekord Kelly Holmes postavljen 1995. i osvojila srebrnu medalju na Olimpijskim igrama u Tokiju.

Bila je pobjednica Dijamantne lige i najmlađa žena koja je ikad osvojila dvoranski europski naslov na 800 metara. Sa 16 godina također je osvojila naslov U20 Engleske i Europsko prvenstvo U18 na 800 metara. U veljači 2022. Keely je oborila britanski rekord na 800 m u dvorani i popela se na šesto mjesto na listi svih vremena. Osvojila je i srebro na Svjetskom prvenstvu 2022.

Koliko je neto vrijednost Keely Hodgkinson?

Keely Hodgkinson multitalentirana je žena koja ima neto vrijednost 1 milijun dolara od 2022. Ona također zarađuje respektabilnu plaću od oko 0 svake godine. Ona je poletna i marljiva žena, stoga nema sumnje da će njezina neto vrijednost i plaća u sljedećim godinama rasti. Primarni izvor prihoda joj je i posao sportašice, au svom poslu uživa i zadovoljna je.

Keely Hodgkinsons
Keely Hodgkinsons na Quadra biciklu. Preko Instagrama

Rane godine i biografija

Dana 3. ožujka 2002. Keely Hodgkinson je prvi put izašla na svijet u Athertonu u Engleskoj. Ona se zove Keely Nicole Hodgkinson i britanska je državljanka. Ona je britanske i bijele nacionalnosti. Također, identificira se kao bijela osoba i prakticira kršćanstvo kao svoju religiju. Keely je nedavno proslavila 20. rođendan 2022. godine, a prema datumu rođenja je Riba.

payson schnabel

Njezin otac Dean Hodgkinson prethodno je trčao Londonski maraton, a majka Rachel Hodgkinson neko je vrijeme trenirala s Leigh Harriers. Ona također ima troje braće i sestara. Što se tiče školovanja, Keely je završila Loughborough College i Fred Longworth High School u Tyldesleyju. Godine 2020. upisala je studij kriminologije na Sveučilištu Leeds Beckett prije nego što je 2021. napravila prekid.

Koja je profesionalna karijera Keely Hodgkinson?

Keely Hodgkinson započela je svoju sportsku karijeru u dobi od devet godina kada se pridružila Leigh Harriersima. S deset godina natjecala se u britanski Školsko prvenstvo u modernom biatlonu u London te se plasirala na drugo mjesto na 500 metara s osobnim rekordom 1:34,28. Također je završila na sedmom mjestu u ukupnom poretku. Nakon što je pobijedila u utrci krosa na jednu milju, ušla je u povijest postavši prva djevojčica Leigh Harriersa koja je osvojila pojedinačni naslov do 11 godina u Ligi jugoistočnog Lancashirea i Ligi Red Rose. Kao prva godina U13 osvojila je naslove prvakinje Greater Manchestera na 800 i 1200 metara na stazi. Na kros stazi od 2,75 km osvojila je i svoju treću titulu u Velikom Manchesteru. Kasnije je uspješno obranila obje svoje titule.

Olimpijske igre u Tokiju: Keely Hodgkinson i Jemma Reekie daju razloga za nadu na širokom otvorenom trčanju na 800 m | The Independent
Keely Hodgkinson svoju je sportsku karijeru započela s devet godina. Preko The Independenta

U dobi od 14 godina zauzela je treće mjesto u utrci na 800 metara do 15 godina i na prvenstvu Engleske i na ESAA prvenstvu engleskih škola. Natjecala se u utrkama U17 na 800 m i završila četvrta na ESAA prvenstvu 2017. Osvojila je svoju prvu zlatnu medalju na prvenstvu Engleske i zabilježila osobni rekord od 2:06.85. U lipnju 2018. osvojila je naslov prvakinje Engleske do 20 godina na 800 metara s vremenom 2:04.41. Kući je odnijela i zlatnu medalju na Europskom prvenstvu U18 u Gyoru. S rekordnim vremenom natjecanja od 2:04.89 u kolovozu na Školskim igrama u Velikoj Britaniji, Keely je i tamo dodao prvenstvo. U listopadu sljedeće godine, gradsko vijeće Wigana odalo joj je priznanje za sportskog uspjeha godine.

kaitlyn siragusa neto vrijednost

Zabilježila je novi osobni rekord od 2:03.40 kada je završila druga u Engleskoj do 20 godina i uzela broncu na U20 Europskom prvenstvu u Borasu, Švedska . Dana 1. veljače 2020. također je pobijedila na dvoranskom atletskom natjecanju u Beču u izvedbi koja je postavila novi europski U20 rekord na 800 m u dvorani od 2:01,16. Kasnije je osvojila svoje prvo nacionalno prvenstvo na Britanskom dvoranskom prvenstvu. S osobnim rekordom na otvorenom od 2:02.85, pobijedila je u dvije BMC utrke zlatne standardne utrke u Traffordu i izgubila samo od Raevyn Rogers, osvajačice svjetske srebrne medalje 2019. godine. Oborila je prvi svjetski rekord za Britanke do 20 godina u 36 godina kada je započela sezonu 2021. Također je osvojila Europsko prvenstvo u atletici u dvorani kao najmlađa britanska natjecateljica.

Na Golden Spikeu u Ostravi u svibnju 2021. pobijedila je u svojoj prvoj značajnoj međunarodnoj utrci na otvorenom i istrčala svoju prvu milju ispod 2 minute na otvorenom za 1:58,89. Na Nationals turniru, koji je služio kao olimpijska proba krajem lipnja, Keely je uspješno obranila svoju britansku titulu, zaradivši mjesto na brodu za Tokio. Kada je zauzela četvrto mjesto na natjecanju Dijamantne lige u Stockholmu, snizila je svoje osobno najbolje vrijeme na 1:57.51, srušivši britanski U23 rekord. Na odgođenim Igrama u Tokiju 2020. u kolovozu kući je odnijela srebro iza Athing Mu i srušila 26 godina star britanski rekord Kelly Holmes od 1:56.21, kao i europski U20 rekord iz 1978. od 1:57.45.

Keely Hodgkinson čeka test na 600 m - AW
Zabilježila je novi osobni rekord od 2:03.40 kada je završila druga u Engleskoj do 20 godina. Putem atletskog tjednika

Završila je druga u Bruxellesu s 1:58.16, peta na američkom Prefontaine Classicu s 1:58.30, a osvojila je nagradu Cliff Temple za britansku sportašicu godine koju dodjeljuje British Athletics Writers' Association s 1:57.98 u Zürichu. sezona. Osim toga, nije dobivala sredstva od britanske atletike barem do Ljetnih olimpijskih igara u Tokiju 2021., a u listopadu 2021. otkriveno je da je primila sredstva za program olimpijskog postolja. Potom je započela svoju dvoransku sezonu 19. veljače natječući se na 800 metara i lako pobijedivši s 1:57.20 čime je oborila britanski rekord.

Ulaskom na Svjetsko dvoransko prvenstvo u Beogradu 22. u ožujku 2022. bila je čvrsti favorit za osvajanje zlatne medalje. Također je započela svoju ljetnu kampanju 21. svibnja u Birmingham Dijamantnoj ligi, osvojivši svoj specijalni turnir, kao i Eugene DL, Oslo DL i Stockholm DL. Mary Moraa bila joj je suparnica u Stockholmu. Keely je završila druga iza Mu (1:56.30) na Svjetskom prvenstvu u Eugeneu, Oregon, gdje je također kući odnijela srebrnu medalju. Moraa je završila treća u vremenu 1:56.71, osobnim rekordom.